RAAL Android

Stručný popis programu pro Android.

Program RAAL Android je možné vyzkoušet bezplatně v Demo módu. Program je možné stáhnout do vašeho telefonu či tabletu z Google Play. Starší verze programu je dostupná z adresy www.raal.cz/android

Princip databanky RAALTRANS

Databanka nabízí dvě základní funkce. První z nich je zadání vlastní nabídky přepravy (nákladu) nebo volného vozu. Druhou funkcí je vyhledávání v nabídkách ostatních uživatelů. Po zadání vaší nabídky máte dvě možnosti. Buď počkáte, až se na zadanou nabídku ozvou ostatní uživatelé systému RAALTRANS, nebo si můžete zobrazit nabídky od ostatních uživatelů a najít si protinabídku k té vaší. Tyto dvě základní funkce jsou doplněny o řadu dalších možností jak efektivně hledat a nabízet nabídky.


Stručný popis programu

Program RAAL Android je aplikace pro zařízení s operačním systémem Android 4.1 a vyšší (telefony, tablety), jež slouží jako samostatný program nebo jako doplněk k programu RAALTRANS Editor pro Windows.

Program je rozdělen do několika částí:

  • V Pořízení můžete zadat, upravit a smazat vlastní nabídky nákladů a volných aut.
  • Prohlížení slouží k prohlížení nabídek od ostatních uživatelů se zobrazením kontaktů na zadávající firmu. Vyhledávání v nabídkách je možné pomocí filtrů (stát, PSČ, město, váha,...) nebo pomocí přejezdových kilometrů.
  • Seznam uživatelů – po zadání vybraného parametru program zobrazí firmy v systému RAALTRANS s kontaktními informacemi (adresa, telefon, fax, email,…).
  • Zprávy od společnosti RAALTRANS

Pořízení a úpravy vlastních nabídek

Pořízení umožňuje zadat do systému vlastní nabídky přeprav a volných vozidel.

Mezi povinné položky patří místo nakládky a vykládky, údaje o typu a velikosti nákladu nebo nákladového prostoru vozidla a datum realizace. Další položky jsou již volitelné (počet palet, ADR, způsob nakládky,....)

Program RAAL Android je propojen s programem RAALTRANS Editor pro windows a vlastní nabídky mezi sebou sdílí.

Prohlížení přeprav a volných vozů

Tato část programu umožňuje prohlížet nabízené přepravy a volné vozy v systému RAALTRANS a zároveň zobrazit data o firmě, která nabídku zadala.

Zobrazování nabídek ostatních uživatelů funguje v režimu DOTAZ – ODPOVĚĎ.

Zadání dotazu je možné dle filtrů (místa nakládky, vykládky, velikosti nákladu, požadovaného vozidla, ...) nebo pomocí přejezdových kilometrů (70 km v okolí vybraného města).

Příklad: Hledám přepravu (náklad) z Hradce Králové s vykládkou v Praze a v okolí až do 70 kilometrů. Výsledkem jsou nabídky níže:


Po vybrání určité přepravy se zobrazí detail nabídky a kontaktní údaje zadavatele. Nabídku je také možné proklikem zobrazit v aplikaci GOOGLE MAPS.