Doprava je krev ekonomiky, my jsme

Profil firmy

Jak pomoci dopravcům

S myšlenkou, na níž je založena společnost RAALTRANS, v roce 1992 přišli lidé, kteří roky usedali za volanty kamionů i k telefonům spedičních firem a stejně jako jejich kolegové si lámali hlavu otázkami: Jak to zařídit, aby systém, kterému se říká doprava, fungoval lépe? Jak co nejrychleji sehnat dopravce, jenž by odvezl zboží na kterýkoliv konec Evropy? Kde sehnat vhodný náklad, aby se náš kamion třeba z Holandska nevracel prázdný? A protože dobře věděli, že stejně jako oni lámou si hlavu stovky jiných dopravců, napadlo je: Proč se stovky, možná tisíce lidí mají zaobírat něčím, co zvládne jeden tým?

Jak to funguje

Zatímco dřív dopravci i jejich klienti, než se jim podařilo optimálně skloubit všechny požadavky pro jedinou přepravu, museli mezi sebou často mnohokrát telefonovat či faxovat, po vzniku RAALTRANSu stačilo zadat všechny požadavky a nabídky do centrály. Ta je zpracovala a vytvořila přehled, ze kterého si dopravci vybrali takové řešení, které jim vyhovovalo nejlépe. Nebyl to špatný systém, ale teprve rozšíření mezinárodní počítačové sítě umožnilo plně využít originalitu myšlenky RaalTransu. S telefonem bylo sice všechno mnohem jednodušší, avšak s internetem je to hračka!

Drive nyni

Unikátní software

Aby klienti společnosti RAALTRANS mohli co nejlépe využívat kontaktní databanku nabídek přeprav a volných vozů, které zadali ostatní uživatelé, a současně mohli zadávat i vlastní nabídky, musel vzniknout zcela unikátní počítačový program. Ten kromě základních informací nabízí i doplňkové služby jako grafický kilometrovník, možnost inzerce či sdělení pro dopravce. Software slouží nejen pro každodenní použití v běžném provozu, ale i v případě krizových situací, kdy je nutno získat potřebné informace rychle a spolehlivě. Mohou ho využívat nejen dopravní a spediční firmy, ale také výrobní závody a podniky poskytující služby. Instalace i obsluha programu jsou jednoduché a nekladou velké nároky na hardware.

Desetitisíce nabídek denně, miliony dotazů ročně

V databance RAALTRANS najdou klienti denně 60 tisíc nabídek přeprav a volných vozů, ročně centrála obdrží a zpracuje 52 milionů dotazů. Tyto údaje řadí RAALTRANS mezi významné evropské poskytovatele dopravních informací.

Nikdo nemá přednost

Systém RAALTRANS je spravedlivý nejen proto, že všichni jeho klienti platí stejné uživatelské poplatky, ale hlavně tím, že nerozlišuje, zda jeho služby využívá malý dopravce s jediným kamionem, nebo velká spediční společnost s desítkami vozů. Nabízené informace jsou k dispozici ve stejný okamžik všem. Záleží pouze na tom, jak rychle je uživatelé vyhodnotí a s partnery se dohodnou. V tomto případě beze zbytku platí: Kdo dřív přijde, ten dřív jede!

Systém RAALTRANS převzala Evropa

Databanka dopravních nabídek a požadavků RAALTRANS je originální řešení komunikace v dopravě, se kterým počátkem devadesátých let minulého století přišla stejnojmenná česká firma. Ta za dvacetdva let své existence získala důvěru tisíců klientů nejen v České republice a na Slovensku, kde má stálá zastoupení, ale i v řadě jiných evropských zemí. Dokladem toho, že tento model skvěle funguje a dopravcům pomáhá, je i to, že ho převzaly a nabízejí mnohé domácí a evropské společnosti. Pouze jedna se však může pochlubit tím, že byla první a má se správou a využíváním databanky největší zkušenosti.